Ocitli jste se ve složité situaci a hrozí vám ztráta bydlení?

Více informací

Pan Michal a Housing First v Brně

Uvedeno v rámci Týdne Housing First (červen 2021).

Pan Michal (63) bydlel po rozvodu ve velkém obecním bytě, kde se poslední roky začalo výrazně zvyšovat nájemné, které si již nemohl dovolit platit. Nechtěl se zadlužit a rozhodl se přestěhovat do levnějšího pronájmu spolu se svým dospělým synem, který je v invalidním důchodu.

Nedlouho po nastěhování se ale majitel domu rozhodl byt rekonstruovat a Michal se synem se museli odstěhovat. V dalším komerčním pronájmu bydleli zhruba rok. V bytě žili i se starým majitelem, o kterého pečovali. Po nějaké době ale majitel bytu zemřel a Michal i se synem se opět narychlo stěhovali. Nejdříve přespávali v zahradní chatce. Jakmile ale začalo mrznout, museli se přesunout do noclehárny a později do azylového domu. Zdraví pana Michala se začalo rapidně zhoršovat. Prodělal dva infarkty a začal mít deprese.

Na radu známého si podal žádost do projektu Housing First města Brna, kde ho bez otálení přijali. Zdravotně na tom se synem nebyli nejlépe, proto nikdo dlouze "nepřešlapoval" a do pár týdnů jim bylo poskytnuto bydlení v pronájmu.

Díky standardnímu bydlení a podpoře sociálních pracovníků Magistrátu města Brna se zdraví obou výrazně zlepšilo a jak pan Michal, tak jeho syn, dnes mají konečně pocit bezpečí.

Děkujeme projektu Housing First v Brně za jejich práci a pánům držíme palce, ať se jim daří!

Více informací najdete na jejich webových stránkách.

 

Týden Housing First (červen 2021).

Datum poslední aktualizace: 23. 1. 2024

Přihlaste se k odběru novinek z oblasti sociálního bydlení a magazínu
Mít domov.