V rámci projektu Podpora sociálního bydlení otevřelo Ministerstvo práce a sociálních věcí Kontaktní centrum sociálního bydlení.

Kontaktní centrum je stěžejní službou poskytovanou v rámci projektu. Jeho hlavním cílem je poskytovat informační a metodickou podporu:

  • obcím, které pilotují své systémy sociálního bydlení ve spolupráci s projektem MPSV,
  • ostatním obcím,
  • veřejnosti,
  • poskytovatelům sociálních služeb, neziskovým organizacím a všem dalším zájemcům o téma sociálního bydlení.

Obracet se na něj mohou občané, obce i neziskové organizace s dotazy a žádostmi o podporu a radu, jak postupovat při budování sociálního bydlení. Kontaktní centrum zájemcům poradí, jak nejlépe zavádět sociální bydlení, jakou formu zvolit, kde je možné získat finanční prostředky, nebo jak efektivně hodnotit bytovou nouzi lidí, kteří žádají o sociální bydlení. Občané se dozvědí, na koho se obrátit, pokud mají problém s bydlením, a co jim nabízí stát a obce při řešení náročných životních situací, které jsou s bydlením spojené. K dispozici jsou metodické podklady a výsledky analýz v oblasti sociální politiky a sociálního bydlení. Tyto aktivity jsou v souladu s implementací vládou schválené Koncepce sociálního bydlení České republiky 2015–2025.

Kontaktní centrum je možné oslovit těmito způsoby:

  • na e-mailové adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
  • telefonicky na čísle +420 778 455 761

Pro případné osobní konzultace je nutné sjednat si schůzku předem, a to v rámci konzultačních hodin, které jsou vždy v pondělí od 12 do 16 hodin, ve středu a v pátek od 9 do 13 hodin. Kontaktní centrum se nachází v Praze na adrese Na Maninách 876/7 v Holešovicích (mapa). Kancelář je umístěna v 5. patře. Pracovníci Kontaktního centra jsou také připraveni dohodnout se na jednání mimo pražskou kancelář.

Přihlaste se k odběru novinek a Zpravodaje sociálního bydlení

Neplatný e-mail.

Webové stránky byly vytvořeny v rámci projektu „Sociální bydlení – metodická a informační podpora v oblasti sociálních agend“.

Registrační číslo projektu: CZ.03.2.63/0.0/0.0/15_017/0003539

Kontakt

Vzhledem k současné situaci ohledně koronaviru je činnost Kontaktního centra omezena pouze na telefonáty nebo elektronickou komunikaci.

Osobní konzultace nyní nejsou možné.

Děkujeme za pochopení.

Kontaktní centrum projektu Podpora sociálního bydlení

Tel.:   +420 778 455 761
Email: socialni.bydleni@mpsv.cz
Facebook: Sociální bydlení v ČR

 

Nevíte si rady?

Máte připomínky k obsahu webu?

Napište nám

Vyrobeno v UNISMINI