Pilot overeni segregaceV rámci projektu Podpora sociálního bydlení bylo realizováno "Pilotní ověření Metodiky identifikace lokalit rezidenční segregace v obcích ČR". Hlavním řešitelem byl prof. RNDr. Luděk Sýkora, Ph.D. z Přírodovědecké fakulty Univerzity Karolovy.

Svým uživatelům umožní pilotovaná metodika lokalizovat místa potenciálního rizika segregace a zhodnotit závažnost koncentrací sociálních skupin v nerovném postavení z hlediska segregace. Postup pilotního ověření certifikované Metodiky identifikace lokalit rezidenční segregace a modifikace této metodiky byly vedeny tak, aby byla upravená metodika využitelná pro potřebu identifikace lokalit vhodných ke zřizování sociálního bydlení a to na úrovni základní sídelní jednotky.

Analýzy a šetření sloužící k ověření a modifikaci Metodiky a přípravě map a seznamů lokalit zahrnovaly zjišťování prostřednictvím statistických dat, rozhovorů s klíčovými aktéry, analýzy mediálního diskurzu a terénního šetření.

  • Pilotní ověření Metodiky identifikace lokalit rezidenční segregace v obcích ČR dostupné zde.

Přihlaste se k odběru novinek a Zpravodaje sociálního bydlení

Neplatný e-mail.


Webové stránky provozuje projekt MPSV „Podpora sociálního bydlení a jeho systémové zavádění v ČR“. Projekt je realizován v rámci OPZ+.

Registrační číslo projektu:
CZ.03.02.02/00/22_004/0000245

Kontakt

Facebook: Sociální bydlení v ČR

E-mail: socialni.bydleni@mpsv.cz

Telefon: +420 778 455 761

Adresa: Na Maninách 876/7, Praha 7 Holešovice, 170 00 (mapa)

Pro případné osobní konzultace je nutné sjednat si schůzku předem, a to v rámci konzultačních hodin:

Pondělí: 12:00–16:00

Středa: 9:00–13:00

Pátek: 9:00–13:00

Osobní schůzku lze také dohodnout mimo kancelář Kontaktního centra.

 

 

Nevíte si rady?

Máte připomínky k obsahu webu?

Napište nám

Vyrobeno v UNISMINI