FB rodinaV rubrice Dobrá praxe v ČR a kazuistiky jsme zveřejnili nový článek s názvem Specifika práce s různými cílovými skupinami v rámci sociálního bydlení.

Tento článek se věnuje specifikům práce s vybranými cílovými skupinami v sociálním bydlení. Na úvod je však nutno uvést, pro koho je sociální bydlení určeno a kdo jsou tedy cílové skupiny. Sociální bydlení je poskytováno osobám v bytové nouzi nebo bytovou nouzí ohroženým. Škála konkrétních cílových skupin sociálního bydlení je široká, protože každý se může dostat do bytové nouze. Více se o tom, kdo jsou cílové skupiny sociálního bydlení, dočtete zde. Většina lidí v bytové nouzi má další znevýhodnění či specifické potřeby. Pokud tyto potřeby či specifika známe, můžeme tak významně usnadnit společnou komunikaci a spolupráci. Zohlednění potřeb klientů s nejrůznějšími znevýhodněními a porozumění jejich postojům zvyšuje důvěru těchto klientů vůči sociálnímu pracovníkovi (či jinému pracovníkovi) a prohlubuje ochotu klientů pracovat na zlepšení své životní situace...

Celý článek najdete zde.

Celou rubriku Dobrá praxe v ČR a kazuistiky, kterou pravidelně aktualizujeme o nové články a příběhy lidí, najdete zde.

Přihlaste se k odběru novinek z oblasti sociálního bydlení a magazínu Mít domov

Neplatný e-mail.


Webové stránky provozuje projekt MPSV „Podpora sociálního bydlení a jeho systémové zavádění v ČR“. Projekt je realizován v rámci OPZ+.

Registrační číslo projektu:
CZ.03.02.02/00/22_004/0000245

Kontakt

Projekt neposkytuje byty, nabízí užitečné informace a pomoc v bytové nouzi (na koho se obrátit, jaké jsou možnosti pomoci apod.).

Facebook: Sociální bydlení v ČR

E-mail: socialni.bydleni@mpsv.cz

Telefon: +420778455761

Adresa: Na Maninách 876/7, Praha 7 Holešovice, 170 00 (mapa)

Pro případné osobní konzultace je nutné sjednat si schůzku předem.

 

 

Nevíte si rady?

Máte připomínky k obsahu webu?

Napište nám

Vyrobeno v UNISMINI