Dobrá praxe v ČRFunkční systém sociálního bydlení představuje zásadní nástroj řešení sociální a bytové problematiky. V průběhu realizace projektu Podpora sociálního bydlení se podařilo ve spolupráci s 16 zapojenými obcemi, ale i dalšími subjekty na území ČR nebo v zahraničí identifikovat konkrétní nástroje, které se osvědčily při realizaci sociálního bydlení.

V mnoha případech tato dobrá praxe může vypadat jako samozřejmost, ale řada obcí v ČR tyto možnosti nevyužívá a příklady pro ně mohou být inspirací. Zkušenosti z realizací projektů jsou zajímavé také vzhledem k odlišnosti pilotujících obcí (poloha, velikost, demografie atd.). Jedná se jak o malé obce, tak o krajské metropole z celé ČR a tato specifika je vždy nutné zohlednit při nastavení systému sociálního bydlení.

Na odkazu ZDE najdete veškeré příklady dobré praxe z ČR, které se nám podařilo nashromáždit.

V rámci realizace projektu Podpora sociálního bydlení zapojené obce také shromažďovaly anonymizované kazuistiky z různých cílových skupin sociálního bydlení. Na odkazu pod příklady dobré praxe naleznete příběhy inspirované skutečnými osudy lidí, kterým sociální bydlení pomohlo k lepšímu a kvalitnějšímu životu. Z důvodu zachování anonymity jsou upravena jejich jména, přesný věk, někde i pohlaví a další charakteristiky. Všechny mají ale jedno společné, sociální bydlení jim zásadním způsobem pomohlo vyřešit tíživou životní situaci.

Rubrika Dobrá praxe je průběžně aktualizována také o zkušenosti obcí mimo pilotní projekt. Pokud máte návrhy, jak tuto sekci rozšířit o konkrétní příklady, kontaktujte nás, prosím, prostřednictvím e-mailové adresy Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo prostřednictvím kontaktního formuláře zde.

Přihlaste se k odběru novinek a Zpravodaje sociálního bydlení

Neplatný e-mail.

 

Webové stránky byly vytvořeny v rámci projektu MPSV „Sociální bydlení – metodická a informační podpora v oblasti sociálních agend“. Projekt je realizován v rámci Operačního programu Zaměstnanost.

Registrační číslo projektu: CZ.03.2.63/0.0/0.0/15_017/0003539

Kontakt

Vzhledem k současné situaci ohledně koronaviru je činnost Kontaktního centra omezena pouze na telefonáty nebo elektronickou komunikaci.

Osobní konzultace nyní nejsou možné.

Děkujeme za pochopení.

Kontaktní centrum projektu Podpora sociálního bydlení

Facebook: Sociální bydlení v ČR

 

Nevíte si rady?

Máte připomínky k obsahu webu?

Napište nám

Vyrobeno v UNISMINI