Připravili jsme přehled webinářů k sociálnímu bydlení a Housing First na měsíc prosinec (níže na stránce).

Lajna

Anotace k jednotlivým webinářům:

Koncepce sociálního bydlení a proces její tvorby (Marek Mikulec)

Nedostupnost bydlení začíná být čím dál větší téma, proto je pro obce stále důležitější, aby v této oblasti začaly hrát výraznější roli a jejich bytová politika se stala i nástrojem politiky sociální. V tomto webináři Vám Marek Mikulec z Ostravské univerzity řekne, jak se vytváří koncepce sociálního bydlení, jak zpracovat analytickou a strategickou část tohoto dokumentu, aby byl uskutečnitelný a funkční.

Porozumět hromadění (Martina Lustyková a Josef Hawel)
Povídání o knize Understanding Hoarding od Jo Cooke

Ve webináři shrneme hlavní myšlenky knihy Understanding Hoarding od Jo Cook z organizace Hoarding Disorders UK. Dozvíte se, co je patologické shromažďování, co a proč lidé hromadí a jak lidem, kteří hromadí, co nejúčinněji pomoct dát jejich životy a domácnosti znovu do pořádku. Tento webinář je úvodem k chystanému jarnímu workshopu na téma Patologické shromažďování s Jo Cook a Jo Cavalot.

Den se sociálními pracovníky v projektu Housing First (tým projektu „Bydlení jako první krok k sociálnímu začlenění“)

Jak probíhá běžný den sociálních pracovníků a pracovnic v projektu Housing First? To se dozvíte v předvánočním speciálu z Českých Budějovic. Budete moci nahlédnout do zákulisí, jak probíhá porada a organizování práce, a pak se společně s pracovníky rozjedete za jejich klienty.

Lajna

Webináře jsou zdarma a není třeba se nikam registrovat.

Veškeré další info se dozvíte vždy včas před samotným webinářem, a to na našem Facebooku Sociální bydlení v ČR nebo zde na našem webu www.socialnibydleni.mpsv.cz. Vysílání probíhá vždy na našem YouTube kanálu Projekt Podpora sociálního bydlení.

Webinare prosinec 2021

Přihlaste se k odběru novinek a Zpravodaje sociálního bydlení

Neplatný e-mail.

 

Webové stránky byly vytvořeny v rámci projektu MPSV „Sociální bydlení – metodická a informační podpora v oblasti sociálních agend“. Projekt je realizován v rámci Operačního programu Zaměstnanost.

Registrační číslo projektu: CZ.03.2.63/0.0/0.0/15_017/0003539

Kontakt

Vzhledem k současné situaci ohledně koronaviru je činnost Kontaktního centra omezena pouze na telefonáty nebo elektronickou komunikaci.

Osobní konzultace nyní nejsou možné.

Děkujeme za pochopení.

Kontaktní centrum projektu Podpora sociálního bydlení

Facebook: Sociální bydlení v ČR

 

Nevíte si rady?

Máte připomínky k obsahu webu?

Napište nám

Vyrobeno v UNISMINI