Vytisknout

brozura SBPředstavujeme nový materiál projektu MPSV Podpora sociálního bydlení s názvem Sociální bydlení v ČR.

Brožura je určena obcím se zájmem zvýšit dostupnost bydlení pro své občany. Poskytuje základní informace týkající se problematiky sociálního bydlení a souvisejících témat. Vysvětluje, jaké jsou přínosy sociálního bydlení pro celou obec, jak ho efektivně realizovat a z jakých zdrojů získat finance.

Velkým přínosem brožury je popis dobré praxe získané nejen od 16 obcí, které se ve spolupráci s MPSV úspěšně zapojily do realizace pilotních projektů sociálního bydlení. Brožura nabízí nejen stručný přehled tématu, ale i mnoho užitečných odkazů na další informace. Najdete v ní kapitoly jako Co je sociální bydlení a proč je dobré jej realizovat, Sociální práce jako klíč k úspěchu a dávky na bydlení, Mýty a pravdy o sociálním bydlení vs. ověřené fungování v praxi ČR a další.

Brožuru najdete v elektronické podobě zde. V případě zájmu o tištěnou podobu se neváhejte obrátit na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Oficiální tisková zpráva k vydání brožury: https://www.mpsv.cz/web/cz/-/jak-na-socialni-bydleni-odpoved-nabizi-nova-brozura-mpsv.

Děkujeme za Váš zájem a za celý projektový tým Vám přejeme příjemné a užitečné čtení.