Smlouvy 1Co dělá domov domovem? Lidé, se kterými ho sdílíte? Lokalita? Přijetí sousedy? Kombinace všeho, nebo něco úplně jiného? Podle nás si domov lze jen těžko představit, pokud nemáte jistotu, že o něj nepřijdete za tři měsíce!

Dlouhodobé nájemní smlouvy alespoň na jeden rok jsou proto stavebním kamenem projektů Housing First. V projektech je dlouhodobě zabydleno 200 bytů, přičemž 87 domácnostem již byly prodlouženy smlouvy o další rok.
 
Jak jistota bydlení může změnit člověku život a vytvořit mu domov? Přečtěte si krátký příběh pana Stanislava:
 
Pan Stanislav žil se svou rodinou ve sklepě, kam se dostal poté, co před lety přišel o bydlení od města kvůli dluhům. Když mu byla nabídnuta možnost žít v důstojnějších podmínkách, neváhal a podal si žádost o účast v projektu Housing First.
 
Během pár týdnů mu město dalo novou šanci v podobě nového bydlení s roční nájemní smlouvou a podporou sociální pracovnice, která mu začala pomáhat s dluhy a dalšími potřebami. Jedna z prvních věcí, kterou společně zařídili, bylo nastavení splátkového kalendáře, aby nedlužil městu. 
 
Pan Stanislav má podle své sociální pracovnice velkou motivaci si bydlení udržet, což se projevuje i tím, že se snaží všechny své problémy řešit hned, aktivně a zodpovědně. Nájem a zálohy platí včas a proto, když se po roce od zabydlení řešilo prodlužování nájemní smlouvy, byla panu Stanislavovi prodloužena o další dva roky.
 
Příběh rodiny pana Stanislava má sice hezký konec, ale běžný není. Povedlo se ho dosáhnout hlavně díky podpoře sociálních pracovníků a projektu Housing First.
 
Pomozte sdílením tohoto příběhu upozornit na potřebnost ukončování bezdomovectví v České republice!
 
Více informací o sociálním bydlení a projektech Housing First můžete najít zde a zde na těchto webových stránkách.
 
Oficiální facebooková událost Týden Housing First: https://fb.me/e/1nVFE2yOD

Realizátoři výzvy č. 108 OPZ Housing First: RomodromCentromSlezská diakonieSpolek PortavitaMěsto OtrokoviceMěsto Jihlava + Oblastní charita JihlavaMagistrát města BrnaMěsto České Budějovice + Mezi proudy o. p. s. + FOKUS České BudějoviceStatutární město MostDobrovolnické centrum Ústí nad Labem, z. s.Boétheia SKP + Město JeseníkLedovec, z.s.Vavřinec

 

Podobnost postav a dějů je zcela náhodná.

Přihlaste se k odběru novinek a Zpravodaje sociálního bydlení

Neplatný e-mail.

 

Webové stránky byly vytvořeny v rámci projektu MPSV „Sociální bydlení – metodická a informační podpora v oblasti sociálních agend“. Projekt je realizován v rámci Operačního programu Zaměstnanost.

Registrační číslo projektu: CZ.03.2.63/0.0/0.0/15_017/0003539

Kontakt

Vzhledem k současné situaci ohledně koronaviru je činnost Kontaktního centra omezena pouze na telefonáty nebo elektronickou komunikaci.

Osobní konzultace nyní nejsou možné.

Děkujeme za pochopení.

Kontaktní centrum projektu Podpora sociálního bydlení

Facebook: Sociální bydlení v ČR

 

Nevíte si rady?

Máte připomínky k obsahu webu?

Napište nám

Vyrobeno v UNISMINI