Gratulujeme!
 
A děkujeme Platformě pro sociální bydlení za skvělou spolupráci při metodické podpoře projektů Housing First! I díky vám má dnes půl tisíce mužů, žen a dětí kde složit hlavu! 
 
Paní Božena, která tento rok oslaví sedmdesátiny, pobývala celý život v azylových domech, na ubytovnách, v noclehárnách, venku, nebo u známých, pokud zrovna nebyla ve vězení, kde strávila více než polovinu svého života za majetkovou trestnou činnost.
 
Když ji na ulici před dvěma lety potkali pracovníci obce, která realizuje projekt Housing First, byla ve velmi špatném zdravotním stavu. Paní Boženě město ihned nabídlo bydlení s podporou sociálního pracovníka.
 
V srpnu to budou dva roky od nastěhování paní Boženy do nového bydlení. Těžko si přitom představit, kde by byla dnes, kdyby ji pracovníci obce nenabídli rychlé zabydlení metodou Housing First. Oproti běžné praxi, kdy obce přidělují byty lidem na základě zásluh, přístup Housing First je postaven na principu bydlení jako základního práva. Díky tomu paní Božena získala šanci na nový život
 
Příběh paní Boženy má sice hezký konec, ale běžný není. Povedlo se ho dosáhnout hlavně díky podpoře sociálních pracovníků a projektu Housing First. Pomozte sdílením tohoto příběhu upozornit na potřebnost ukončování bezdomovectví v České republice!
 
Více informací o sociálním bydlení a projektech Housing First můžete najít zde a zde na těchto webových stránkách.
 
Oficiální facebooková událost Týden Housing First: https://fb.me/e/1nVFE2yOD.

 

Podobnost postav a dějů je zcela náhodná.

 

Přihlaste se k odběru novinek a Zpravodaje sociálního bydlení

Neplatný e-mail.

 

Webové stránky byly vytvořeny v rámci projektu MPSV „Sociální bydlení – metodická a informační podpora v oblasti sociálních agend“. Projekt je realizován v rámci Operačního programu Zaměstnanost.

Registrační číslo projektu: CZ.03.2.63/0.0/0.0/15_017/0003539

Kontakt

Vzhledem k současné situaci ohledně koronaviru je činnost Kontaktního centra omezena pouze na telefonáty nebo elektronickou komunikaci.

Osobní konzultace nyní nejsou možné.

Děkujeme za pochopení.

Kontaktní centrum projektu Podpora sociálního bydlení

Facebook: Sociální bydlení v ČR

 

Nevíte si rady?

Máte připomínky k obsahu webu?

Napište nám

Vyrobeno v UNISMINI