web mmrMinisterstvo pro místní rozvoj ČR představilo novou Koncepci bydlení ČR 2021+.

Nový strategický dokument navazuje na předchozí Koncepci bydlení ČR do roku 2020. Zakládá na tom, že odpovědností státu je vytvářet takové podmínky, které jednotlivcům umožní naplnění práva na bydlení, a pomoci těm, kteří si své bydlení nejsou schopni zajistit sami. Jeho součástí je i celá kapitola věnovaná sociálnímu bydlení a v návrhové části je hned mezi prvními dvěma opatřeními uvedeno: 1. Zavedení institucionálního a právního rámce sociálního bydlení a 2. Zlepšení financování sociálního bydlení.

Koncepce obsahuje aktuální cíle, 11 opatření a konkrétní kroky, které se mají realizovat během pětiletého období. Celou koncepci naleznete zde.

Podle ministryně Kláry Dostálové (MMR) je dokument určen jak ostatním resortům, tak krajům, obcím, podnikatelům ale i také odborné či laické veřejnosti.

Více informací k bytové politice MMR naleznete zde.

Přihlaste se k odběru novinek a Zpravodaje sociálního bydlení

Neplatný e-mail.

 

Webové stránky byly vytvořeny v rámci projektu MPSV „Sociální bydlení – metodická a informační podpora v oblasti sociálních agend“. Projekt je realizován v rámci Operačního programu Zaměstnanost.

Registrační číslo projektu: CZ.03.2.63/0.0/0.0/15_017/0003539

Kontakt

Vzhledem k současné situaci ohledně koronaviru je činnost Kontaktního centra omezena pouze na telefonáty nebo elektronickou komunikaci.

Osobní konzultace nyní nejsou možné.

Děkujeme za pochopení.

Kontaktní centrum projektu Podpora sociálního bydlení

Facebook: Sociální bydlení v ČR

 

Nevíte si rady?

Máte připomínky k obsahu webu?

Napište nám

Vyrobeno v UNISMINI