FB DPV průběhu realizace projektu Podpora sociálního bydlení se podařilo ve spolupráci s 16 zapojenými obcemi, ale i dalšími subjekty na území ČR nebo v zahraničí identifikovat konkrétní nástroje, které se osvědčily při realizaci sociálního bydlení.

V mnoha případech tato dobrá praxe může vypadat jako samozřejmost, ale řada obcí v ČR tyto možnosti nevyužívá a příklady z jiných obcí pro ně mohou být inspirací. Zkušenosti z realizací projektů jsou zajímavé také vzhledem k odlišnosti pilotujících obcí (poloha, velikost, demografie atd.). Jedná se jak o malé obce, tak o krajské metropole z celé ČR a tato specifika je vždy nutné zohlednit při nastavení systému sociálního bydlení.

V rámci realizace projektu Podpora sociálního bydlení zapojené obce také shromažďovaly anonymizované kazuistiky z různých cílových skupin sociálního bydlení. Jde o příběhy inspirované skutečnými osudy lidí, kterým sociální bydlení pomohlo k lepšímu a kvalitnějšímu životu.

Veškeré příklady dobré praxe a kazuistiky najdete na našem webu zde.

Přihlaste se k odběru novinek a Zpravodaje sociálního bydlení

Neplatný e-mail.


Webové stránky provozuje projekt MPSV „Podpora sociálního bydlení a jeho systémové zavádění v ČR“. Projekt je realizován v rámci OPZ+.

Registrační číslo projektu:
CZ.03.02.02/00/22_004/0000245

Kontakt

Facebook: Sociální bydlení v ČR

E-mail: socialni.bydleni@mpsv.cz

Telefon: +420 778 455 761

Adresa: Na Maninách 876/7, Praha 7 Holešovice, 170 00 (mapa)

Pro případné osobní konzultace je nutné sjednat si schůzku předem, a to v rámci konzultačních hodin:

Pondělí: 12:00–16:00

Středa: 9:00–13:00

Pátek: 9:00–13:00

Osobní schůzku lze také dohodnout mimo kancelář Kontaktního centra.

 

 

Nevíte si rady?

Máte připomínky k obsahu webu?

Napište nám

Vyrobeno v UNISMINI