Srov. nákladů webMinisterstvo pro místní rozvoj vydalo ve spolupráci se Svazem měst a obcí ČR publikaci "Národní dotační zdroje - Příležitosti a možnosti pro města a obce". Cílem je dle ministryně Dostálové zlepšení přehlednosti v dotačních příležitostech nejen MMR, ale i dalších rezortů, např. ministerstva životního prostředí, dopravy, zdravotnictví, kultury, školství, mládeže a tělovýchovy i práce a sociálních věcí. U dotačních programů jednotlivých rezortů jsou uvedeny bližší informace, jako termíny příjmu žádostí, alokované prostředky, vymezení oprávněných žadatelů a typy podporovaných aktivit.

Předseda Svazu měst a obcí, František Lukl, dále uvádí „Ministerstva ročně rozdělí stovky milionů korun na podporu bydlení, rozvoj venkovských oblastí, cestovního ruchu, infrastruktury, ochranu životního prostředí a mnoho dalších, což obce jistě vítají a vítají i to, že témata vypisovaných programů vycházejí z opravdových potřeb územně regionálních celků.“ Publikace tak obcím usnadní orientaci a poskytne ucelený přehled o dotačních příležitostech tak, aby je mohly efektivně využít ke svému dalšímu rozvoji.

Publikace je dostupná zde.

Přihlaste se k odběru novinek a Zpravodaje sociálního bydlení

Neplatný e-mail.

 

Webové stránky byly vytvořeny v rámci projektu MPSV „Sociální bydlení – metodická a informační podpora v oblasti sociálních agend“. Projekt je realizován v rámci Operačního programu Zaměstnanost.

Registrační číslo projektu: CZ.03.2.63/0.0/0.0/15_017/0003539

Kontakt

Vzhledem k současné situaci ohledně koronaviru je činnost Kontaktního centra omezena pouze na telefonáty nebo elektronickou komunikaci.

Osobní konzultace nyní nejsou možné.

Děkujeme za pochopení.

Kontaktní centrum projektu Podpora sociálního bydlení

Facebook: Sociální bydlení v ČR

 

Nevíte si rady?

Máte připomínky k obsahu webu?

Napište nám

Vyrobeno v UNISMINI