Srov. nákladů webMinisterstvo pro místní rozvoj vydalo ve spolupráci se Svazem měst a obcí ČR publikaci "Národní dotační zdroje - Příležitosti a možnosti pro města a obce". Cílem je dle ministryně Dostálové zlepšení přehlednosti v dotačních příležitostech nejen MMR, ale i dalších rezortů, např. ministerstva životního prostředí, dopravy, zdravotnictví, kultury, školství, mládeže a tělovýchovy i práce a sociálních věcí. U dotačních programů jednotlivých rezortů jsou uvedeny bližší informace, jako termíny příjmu žádostí, alokované prostředky, vymezení oprávněných žadatelů a typy podporovaných aktivit.

Předseda Svazu měst a obcí, František Lukl, dále uvádí „Ministerstva ročně rozdělí stovky milionů korun na podporu bydlení, rozvoj venkovských oblastí, cestovního ruchu, infrastruktury, ochranu životního prostředí a mnoho dalších, což obce jistě vítají a vítají i to, že témata vypisovaných programů vycházejí z opravdových potřeb územně regionálních celků.“ Publikace tak obcím usnadní orientaci a poskytne ucelený přehled o dotačních příležitostech tak, aby je mohly efektivně využít ke svému dalšímu rozvoji.

Publikace je dostupná zde.

Přihlaste se k odběru novinek a Zpravodaje sociálního bydlení

Neplatný e-mail.


Webové stránky provozuje projekt MPSV „Podpora sociálního bydlení a jeho systémové zavádění v ČR“. Projekt je realizován v rámci OPZ+.

Registrační číslo projektu:
CZ.03.02.02/00/22_004/0000245

Kontakt

Facebook: Sociální bydlení v ČR

E-mail: socialni.bydleni@mpsv.cz

Telefon: +420 778 455 761

Adresa: Na Maninách 876/7, Praha 7 Holešovice, 170 00 (mapa)

Pro případné osobní konzultace je nutné sjednat si schůzku předem, a to v rámci konzultačních hodin:

Pondělí: 12:00–16:00

Středa: 9:00–13:00

Pátek: 9:00–13:00

Osobní schůzku lze také dohodnout mimo kancelář Kontaktního centra.

 

 

Nevíte si rady?

Máte připomínky k obsahu webu?

Napište nám

Vyrobeno v UNISMINI