MMR vystavba webRádi bychom Vás upozornili na dvě výzvy programu Výstavba pro obce, které zveřejnilo dne 20. května 2019 Ministerstvo pro místní rozvoj. Je z něj možné čerpat prostředky na výstavbu či modernizaci nájemního bydlení, ne však na koupi.

Výzva č. 1/112/2019 (dotace: 650mil.) je zaměřená na pořízení sociálních bytů, sociálních domů nebo sociálních bytů ve smíšeném domě prostřednictvím investiční dotace. Sociální byty jsou určeny pro způsobilé domácnosti, které mají nízký příjem a nevyhovující bydlení.

Výzva č. 2/112/2019 (úvěry: 350mil.) je určena na pořízení dostupných bytů, dostupných domů nebo dostupných bytů ve smíšeném domě prostřednictvím zvýhodněného úvěru. Dostupné byty jsou určeny pro nájemníky bez omezení a to za místně obvyklé nájemné.

V případě „smíšeného domu“, tj. kombinace sociálních a dostupných bytů je dle MMR nutné podat dvě žádosti, resp. žádat v obou výzvách.

Obě výzvy naleznete zde: http://www.sfrb.cz/programy-a-podpory/vystavba-pro-obce/?L=0

Podat žádost lze od 20. května 2019 a termín ukončení bude závislý na podaných žádostech a vyčerpaných prostředcích. Není tedy stanoveno pevné datum, ale informace o ukončení příjmu žádostí bude zveřejněna nejméně 30 dní před ukončením výzvy.

 

 
 
 
 

Přihlaste se k odběru novinek a Zpravodaje sociálního bydlení

Neplatný e-mail.

 

Webové stránky byly vytvořeny v rámci projektu MPSV „Sociální bydlení – metodická a informační podpora v oblasti sociálních agend“. Projekt je realizován v rámci Operačního programu Zaměstnanost.

Registrační číslo projektu: CZ.03.2.63/0.0/0.0/15_017/0003539

Kontakt

Vzhledem k současné situaci ohledně koronaviru je činnost Kontaktního centra omezena pouze na telefonáty nebo elektronickou komunikaci.

Osobní konzultace nyní nejsou možné.

Děkujeme za pochopení.

Kontaktní centrum projektu Podpora sociálního bydlení

Facebook: Sociální bydlení v ČR

 

Nevíte si rady?

Máte připomínky k obsahu webu?

Napište nám

Vyrobeno v UNISMINI