Dovolujeme si Vás pozvat na workshop na téma Jednotné kontaktní místo pro bydlení, který pořádá MPSV v rámci projektu Podpora sociálního bydlení ve spolupráci s Platformou pro sociální bydlení. Příspěvky se zaměří na téma Kontaktního místa pro bydlení a konkrétní zkušenosti obcí ČR. Akce se bude konat dne 27. 5. 2019 v Praze od 10:00 do 14:00 v budově MPSV na Karlově nám. 1.

„Kontaktní místo pro bydlení představuje jednu z možností, jak vytvořit jednotný vstup do systému obecního bydlení. Jedná se o zvláštní jednotku (pracovníka, tým, útvar) v rámci obecního úřadu, který má za úkol zprostředkovávat občanům pomoc v jejich problematické bytové situaci, a to nejen formou pomoci s vyplněním žádosti o obecní byt, ale i s využitím jiných, měkčích nástrojů. Kontaktní místo v rámci své činnosti úzce spolupracuje s dalšími aktéry uvnitř úřadu (např. sociální odbor, bytový odbor), tak vně (úřad práce, poskytovatelé sociálních služeb, soukromí vlastníci bytů). Na základě své činnosti generuje základní statistická data o rozsahu bytové nouze v daném území. Disponuje kompletními a aktuálními informacemi o možnostech obecního systému bydlení.“

Na akci se přihlašujte prostřednictvím formuláře na adrese https://forms.gle/fui4MCtLgqnHYqBh7, a to nejpozději do 20. 5. 2019. Kapacita je omezena (max. 3 osoby za organizaci).

Workshop je určen primárně pro obce.

 

Program

(ke stažení v PDF zde)

WS Kontaktni misto

Přihlaste se k odběru novinek z oblasti sociálního bydlení a magazínu Mít domov

Neplatný e-mail.


Webové stránky provozuje projekt MPSV „Podpora sociálního bydlení a jeho systémové zavádění v ČR“. Projekt je realizován v rámci OPZ+.

Registrační číslo projektu:
CZ.03.02.02/00/22_004/0000245

Kontakt

Projekt neposkytuje byty, nabízí užitečné informace a pomoc v bytové nouzi (na koho se obrátit, jaké jsou možnosti pomoci apod.).

Facebook: Sociální bydlení v ČR

E-mail: socialni.bydleni@mpsv.cz

Telefon: +420778455761

Adresa: Na Maninách 876/7, Praha 7 Holešovice, 170 00 (mapa)

Pro případné osobní konzultace je nutné sjednat si schůzku předem.

 

 

Nevíte si rady?

Máte připomínky k obsahu webu?

Napište nám

Vyrobeno v UNISMINI