Na otázku, kolik je v obci potřeba sociálního bydlení, nelze univerzálně odpovědět. V každé obci je různá potřeba a to se může měnit jak během roku, tak samozřejmě v čase. Z toho důvodu je nutné analyzovat potřeby i bytový fond pravidelně. Pro tyto účely je vhodné zpracovat lokální koncepci (sociálního) bydlení, která se zaměřuje na zmapování potřeb v území a je pravidelně aktualizována.

Základní statistické údaje k počtu bytů nabízí pravidelné sčítání lidu, bytů a domů realizované (SLDB) Českým statistickým úřadem (ČSÚ). Data jsou veřejně dostupná za jednotlivé obce na stránkách www.sldb.cz. Nevýhodou SLDB je však desetileté období censu – 2001, 2011 a plánované v roce 2021. ČSÚ disponuje také celou řadou dalších užitečných statistik, které jsou k dispozici zdarma na jejich webových stránkách www.czso.cz. Data ohledně sociálně potřebných má obvykle k dispozici sociální odbor obce, případně je lze získat po domluvě s Úřadem práce. V případě potřeby se lze obrátit i na správce databází o sociální práci s klientem, kterým je MPSV.

Přihlaste se k odběru novinek a Zpravodaje sociálního bydlení

Neplatný e-mail.

 

Webové stránky byly vytvořeny v rámci projektu MPSV „Sociální bydlení – metodická a informační podpora v oblasti sociálních agend“. Projekt je realizován v rámci Operačního programu Zaměstnanost.

Registrační číslo projektu: CZ.03.2.63/0.0/0.0/15_017/0003539

Kontakt

Vzhledem k současné situaci ohledně koronaviru je činnost Kontaktního centra omezena pouze na telefonáty nebo elektronickou komunikaci.

Osobní konzultace nyní nejsou možné.

Děkujeme za pochopení.

Kontaktní centrum projektu Podpora sociálního bydlení

Facebook: Sociální bydlení v ČR

 

Nevíte si rady?

Máte připomínky k obsahu webu?

Napište nám

Vyrobeno v UNISMINI