V této části naleznete materiály týkající se praxe přístupu Housing First:

Seznam dokumentů:

 

Lajna

Dotazník Houser je nástroj určený k mapování osob v bytové nouzi. Na jeho základě město Liberec přidělovalo byty v rámci programu Housing First a sloužil také k vypracování analýzy potřeb této cílové skupiny na území statutárního města Liberec.

Lajna

Metodika vznikla na základě pilotního testování programu Housing First na území statutárního města Liberec a čerpá také ze zkušeností dvou brněnských projektů Housing First pro jednotlivce a Rapid Re-Housing pro rodiny s dětmi.  Text se věnuje praktickým otázkám realizace přístupu Housing First, mezi které patří výběr klientů, příprava bytů k nastěhování nebo způsob poskytování podpory formou sociální práce. Příloha obsahuje užitečné dokumenty, jako je vzor nájemní smlouvy nebo souhlas se zpracováním osobních údajů.

Přílohy metodiky:

Lajna

Program Housing First je pilotní projekt města Brno, který testuje ukončování bezdomovectví v českých podmínkách pomocí přístupu Bydlení především. Šedesáti pěti lidem bez domova bude nabídnuta možnost bydlet ve standardním nájemním bytě s intenzivní podporou sociálních pracovníků.

Cílem je, aby si klient udržel bydlení a zotavil se. Očekávaným výsledkem je zlepšení životní situace klientů a snížení veřejných nákladů. Níže můžete najít materiály a nástroje používané během realizace projektu:

Přihlaste se k odběru novinek a Zpravodaje sociálního bydlení

Neplatný e-mail.


Webové stránky provozuje projekt MPSV „Podpora sociálního bydlení a jeho systémové zavádění v ČR“. Projekt je realizován v rámci OPZ+.

Registrační číslo projektu:
CZ.03.02.02/00/22_004/0000245

Kontakt

Projekt neposkytuje byty, nabízí pomoc v bytové nouzi prostřednictvím užitečných informací (na koho se obrátit, jaké jsou možnosti apod.).

Facebook: Sociální bydlení v ČR

E-mail: socialni.bydleni@mpsv.cz

Telefon: +420 778 455 761

Adresa: Na Maninách 876/7, Praha 7 Holešovice, 170 00 (mapa)

Pro případné osobní konzultace je nutné sjednat si schůzku předem, a to v rámci konzultačních hodin:

Pondělí: 12:00–16:00

Středa: 9:00–13:00

Pátek: 9:00–13:00

Osobní schůzku lze také dohodnout mimo kancelář Kontaktního centra.

 

 

Nevíte si rady?

Máte připomínky k obsahu webu?

Napište nám

Vyrobeno v UNISMINI