V této části naleznete dostupné materiály týkající se praxe přístupu Housing First.

Seznam dokumentů:

Lajna

Dotazník Houser je nástroj určený k mapování osob v bytové nouzi. Na jeho základě město Liberec přidělovalo byty v rámci programu Housing First a sloužil také k vypracování analýzy potřeb této cílové skupiny na území statutárního města Liberec.

Lajna

Metodika vznikla na základě pilotního testování programu Housing First na území statutárního města Liberec a čerpá také ze zkušeností dvou brněnských projektů Housing First pro jednotlivce a Rapid Re-Housing pro rodiny s dětmi.  Text se věnuje praktickým otázkám realizace přístupu Housing First, mezi které patří výběr klientů, příprava bytů k nastěhování nebo způsob poskytování podpory formou sociální práce. Příloha obsahuje užitečné dokumenty, jako je vzor nájemní smlouvy nebo souhlas se zpracováním osobních údajů.

Přílohy metodiky:

Lajna

Program Housing First je pilotní projekt města Brno, který testuje ukončování bezdomovectví v českých podmínkách pomocí přístupu Bydlení především. Šedesáti pěti lidem bez domova bude nabídnuta možnost bydlet ve standardním nájemním bytě s intenzivní podporou sociálních pracovníků.

Cílem je, aby si klient udržel bydlení a zotavil se. Očekávaným výsledkem je zlepšení životní situace klientů a snížení veřejných nákladů. Níže můžete najít materiály a nástroje používané během realizace projektu:

Přihlaste se k odběru novinek a Zpravodaje sociálního bydlení

Neplatný e-mail.

 

Webové stránky byly vytvořeny v rámci projektu MPSV „Sociální bydlení – metodická a informační podpora v oblasti sociálních agend“. Projekt je realizován v rámci Operačního programu Zaměstnanost.

Registrační číslo projektu: CZ.03.2.63/0.0/0.0/15_017/0003539

Kontakt

Vzhledem k současné situaci ohledně koronaviru je činnost Kontaktního centra omezena pouze na telefonáty nebo elektronickou komunikaci.

Osobní konzultace nyní nejsou možné.

Děkujeme za pochopení.

Kontaktní centrum projektu Podpora sociálního bydlení

Facebook: Sociální bydlení v ČR

 

Nevíte si rady?

Máte připomínky k obsahu webu?

Napište nám

Vyrobeno v UNISMINI