Příběhy lidí z prostředí Housing First – pan Michal

michal

Pan Michal (63) bydlel po rozvodu ve velkém obecním bytě, kde se poslední roky začalo výrazně zvyšovat nájemné, které si již nemohl finančně dovolit. Jako jiní i on nečekal až se zadluží a rozhodl se přestěhovat do levnějšího pronájmu spolu se svým dospělým synem v invalidním důchodu.

Komerční bydlení jim moc dlouho bohužel nevydrželo. Nedlouho po nastěhování totiž pan Michal dostal výpověď kvůli rekonstrukci domu, kterou se majitel rozhodl dělat.

V dalším komerčním pronájmu, který si se synem našli, bydleli zhruba rok. V bytě byli i s majitelem, o kterého pečovali. Po nějaké době ale starý majitel zemřel a Michal i se synem museli narychlo pryč.

Zprvu přespávali v zahradní chatce, jakmile ale začalo mrznout, museli se přesunout do noclehárny a později do azylového domu. V tomto období se zdraví pana Michala začalo rapidně zhoršovat. Prodělal dva infarkty a začal mít deprese.

Na radu známého si podal žádost do projektu Housing First města Brna, kde ho bez otálení přijali. Zdravotně na tom se synem nebyli nejlépe, proto nikdo dlouze "nepřešlapoval" a do pár týdnů jim bylo poskytnuto bydlení v pronájmu.

Díky standardnímu bydlení a podpoře sociálních pracovníků Magistrátu města Brna se zdraví obou výrazně zlepšilo a jak pan Michal, tak jeho syn, dnes mají pocit, že jsou konečně v bezpečí.

Děkujeme projektu Housing First v Brně za jejich práci a pánům držíme palce, ať se jim daří!

Máte-li zájem o více informací, sledujte jejich webové stránky.

Více informací o projektech Housing First se dozvíte také ZDE na našem webu.

 

Podobnost postav a dějů je zcela náhodná.

Datum uvedení: prosinec 2021

Přihlaste se k odběru novinek z oblasti sociálního bydlení a magazínu Mít domov

Neplatný e-mail.


Webové stránky provozuje projekt MPSV „Podpora sociálního bydlení a jeho systémové zavádění v ČR“. Projekt je realizován v rámci OPZ+.

Registrační číslo projektu:
CZ.03.02.02/00/22_004/0000245

Kontakt

Projekt neposkytuje byty, nabízí užitečné informace a pomoc v bytové nouzi (na koho se obrátit, jaké jsou možnosti pomoci apod.).

Facebook: Sociální bydlení v ČR

E-mail: socialni.bydleni@mpsv.cz

Telefon: +420778455761

Adresa: Na Maninách 876/7, Praha 7 Holešovice, 170 00 (mapa)

Pro případné osobní konzultace je nutné sjednat si schůzku předem.

 

 

Nevíte si rady?

Máte připomínky k obsahu webu?

Napište nám

Vyrobeno v UNISMINI