S klesající dostupností bydlení a dalšími společenskými změnami je potřeba existence funkčního systému sociálního bydlení, jako zásadního nástroje řešení sociální a bytové problematiky, stále naléhavější. Za podpory MPSV vznikají lokální koncepce sociálního bydlení a realizují se pilotní projekty, o nichž Vás informujeme na tomto webu i ve Zpravodaji sociálního bydlení.

V sociálních bytech měst a obcí se daří ubytovat osoby, které by nedosáhly z nejrůznějších důvodů na tržní a někdy dokonce na žádné vyhovující bydlení.

V průběhu spolupráce s 16 obcemi se projektu Podpora sociálního bydlení podařilo připravit stručný popis podpůrných prostředků a metod práce při realizaci sociálního bydlení, které lze označit jako dobrou praxi. Tyto užitečné náměty jsou zde nyní zveřejněny. Mnohé z nich mohou vypadat samozřejmě, ale v řadě obcí ČR je ustálena zcela odlišná praxe a příklady pro ně mohou být inspirací. Vývoj realizací projektů přináší zajímavé výsledky už z hlediska odlišností pilotujících obcí (poloha, velikost, demografie, atd.). Jedná se jak o malé obce, tak o krajské metropole z celé ČR, které vyžadují, díky svým odlišnostem, specifické postupy při zavádění sociálního bydlení.

Rubrika bude postupně aktualizována a doplňována. Pokud máte návrhy, jak tuto sekci rozšířit o konkrétní příklady dobré praxe, kontaktujte nás, prosím, prostřednictvím e-mailové adresy Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo prostřednictvím kontaktního formuláře zde.

Příklady dobré praxe:

Přihlaste se k odběru novinek a Zpravodaje sociálního bydlení

Neplatný e-mail.

Webové stránky byly vytvořeny v rámci projektu „Sociální bydlení – metodická a informační podpora v oblasti sociálních agend“.

Registrační číslo projektu: CZ.03.2.63/0.0/0.0/15_017/0003539

Kontakt

Vzhledem k současné situaci ohledně koronaviru je činnost Kontaktního centra omezena pouze na telefonáty nebo elektronickou komunikaci.

Osobní konzultace nyní nejsou možné.

Děkujeme za pochopení.

Kontaktní centrum projektu Podpora sociálního bydlení

Tel.:   +420 778 455 761
Email: socialni.bydleni@mpsv.cz
Facebook: Sociální bydlení v ČR

 

Nevíte si rady?

Máte připomínky k obsahu webu?

Napište nám

Vyrobeno v UNISMINI