Ministerstvo práce a sociálních věcí sociální byty neposkytuje. Jsou to obce a nestátní neziskové organizace, které tento typ bydlení poskytují – podrobnější informace naleznete v podkapitole Základní informace o sociálním bydlení.

Odpovědi na často kladné dotazy z oblasti bydlení najdete v sekci Často kladené dotazy.

V případě potřeby se obraťte na naše Kontaktní centrum sociálního bydlení.

Obsahem části „Co je sociální bydlení?“ jsou především základní informace o sociálním bydlení a souvisejících tématech.

Podkapitoly první části obsahují informace o přístupu řešení bezdomovectví s názvem „Prostupné bydlení“, cílových skupinách sociálního bydlení vymezených typologií ETHOS, aktérech sociálního bydlení či o zákoně o sociálním bydlení.

Celá sekce dále obsahuje kategorie: Housing First – „Bydlení především“, přístup řešení bezdomovectví (i s dostupnými materiály); Koncepce sociálního bydlení 2015–2025, která je stěžejním dokumentem při řešení systému sociálního bydlení; mýty a pravdy, které zaznívají napříč tématem sociálního bydlení; dobrá praxe v ČR a kazuistiky – dobré příklady toho, jak lze soc. bydlení realizovat a příběhy lidí z prostředí soc. bydlení a Housing First.

V neposlední řadě je zde také kategorie s názvem Sociální bydlení v zahraničí a kategorie „Pro a proti“. Ta má za úkol informovat o nástrojích a opatřeních, které vzhledem k jejich povaze nelze automaticky řadit mezi dobrou praxi, aniž by byla zdůrazněna jejich rizika či nedostatky.

Přihlaste se k odběru novinek z oblasti sociálního bydlení a magazínu Mít domov

Neplatný e-mail.


Webové stránky provozuje projekt MPSV „Podpora sociálního bydlení a jeho systémové zavádění v ČR“. Projekt je realizován v rámci OPZ+.

Registrační číslo projektu:
CZ.03.02.02/00/22_004/0000245

Kontakt

Projekt neposkytuje byty, nabízí užitečné informace a pomoc v bytové nouzi (na koho se obrátit, jaké jsou možnosti pomoci apod.).

Facebook: Sociální bydlení v ČR

E-mail: socialni.bydleni@mpsv.cz

Telefon: +420778455761

Adresa: Na Maninách 876/7, Praha 7 Holešovice, 170 00 (mapa)

Pro případné osobní konzultace je nutné sjednat si schůzku předem.

 

 

Nevíte si rady?

Máte připomínky k obsahu webu?

Napište nám

Vyrobeno v UNISMINI